रोजगारीमा जानेको संख्यामा वृद्धि


  • काठमाडौं/ गत आर्थिक वर्षको तुलनामा चालु आर्थिक वर्षको माघ महिनामा वैदेशिक रोजगारीमा जानेहरूको संख्या ५३ प्रतिशतले बढेको छ।

वैदेशिक रोजगार विभागले दिएको जानकारीअनुसार यस आर्थिक वर्षको माघमा गत आर्थिक वर्षको माघमा भन्दा ११ हजार ८५ जना बढी युवा वैदेशिक रोजगारीमा गएका छन्। जुन गत वर्षको माघको तुलनामा ५२ दशमलब ७,४ प्रतिशतले बढी हो। विभागका अनुसार गत आर्थिक वर्षको माघमा २१ हजार १८ जना विदेशिएका थिए भने यो वर्षको माघमा ३२ हजार तीन जना रोजगारीका लागि विभिन्न देशमा गएका छन्। गत वर्षको पुसमा १६ हजार १ सय ७३ जना विदेश गएकोमा यस वर्षको पुसमा ३५ हजार ३ सय ३७ जना वैदेशिक रोजगारीमा गएका छन्।
पछिल्लो सात महिनामा वैदेशिक रोजगारमा जानेको संख्या ६४ दशमलब ३,७ प्रतिशतले बढी भएको छ। गत वर्षको सोही अवधिमा एक लाख २८ हजार ९ सय २० जना विदेशिएकोमा पछिल्लो सात महिनामा त्यो संख्या बढेर दुई लाख ११ हजार ९ सय ७ पुगेको छ। समीक्षा अवधिमा सबैभन्दा बढी असोज महिनामा ३४ हजार ८ सय २७ नेपाली रोजगारीका लागि विदेशिएका छन्।
जुन गत आर्थिक वर्षको सोही महिनाको तुलनामा १ सय ६८ दशमलब ६,४ प्रतिशतले बढी हो। गत आर्थिक वर्षको तुलनामा यस आर्थिक वर्षको माघ महिनासम्ममा भने सबैभन्दा बढी मलेसियामा ८८ हजार ९ सय ८० जना वैदेशिक रोजगारीमा गएका छन् भने सबैभन्दा कम इजरायलमा एक जनामात्र रोजगारीमा गएको विभागले जनाएको छ।

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: