यस्तो थियो रोममा तीज

दिनेश बाला श्रेष्ठ, रोम इटली

बिगत् दुई बर्ष यता इटलीको रोममा नेपाली संख्यामा द्रुत्त गतिले बृदि भए अनुरुप महिला संख्यामा पनि त्यतिकै अनुपातमा बृदि भएको देखिन्छ। त्यसै अनुरुप रोममा उल्लेख्य संख्यामा रहेका महिला अथवा नारीहरुले उनीहरुको महान चाड तीज पर्ब भब्य रुपमा उल्लेख्य जनउपस्थितीमा मनाउन सक्ने उदाहरण हालै रोममा सम्पन्न तीजको कार्यक्रम बाट प्रस्ट हुन्छ। रोम समाज र सम्पुर्ण रोमबासी नेपाली महिला हरुकोको सक्रियतामा सम्पन्न उक्त तीज कार्यक्रमलाई उपस्थित सम्पुर्ण महनुभब हरुले एक सफल कार्यक्रमको रुपमा लिनु भएको छ। उक्त कार्यक्रममा नाचगान तथा अन्य सास्क्रितिक क्रियाकलाप भएको थियो। त्यसो त रोमबासी सम्पुर्ण नेपालीहरु गायक, नायक र निरत्यको लागि प्रख्यात छन्। जुन र जस्तो सुकै कार्यक्रममा पनि सस्क्रितिक कार्यक्रम अन्तर्गत नाचगान भने देख्न पाईन्छ।

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: