उरुग्वेलाई हराउँदै जर्मनी तेस्रो

उरुग्वेलाई ३-२ ले पराजित गर्दै जर्मनीले विश्वकपमा कास्य पदक जितेको छ। जर्मनीले तेस्रो स्थानमा चित्त बुझाएको यो चौथो पटक हो। अरु कुनै पनि देशले दुई पटक भन्दा बढी तेस्रो स्थान पाउन सकेको छैन। उरुग्वेले भने १९५४ र १९७० पछि यस पालि तेस्रो पटक तेस्रो स्थानको लागि भएको खेल जित्‍न असफल भएको हो। प्रतिस्पर्धात्मक खेलमा जर्मनीका मुलरले १९ औँ मिनेटमा गोल गरी अग्रता दिलाएका थिए। काभानीले २८ औँ मिनेटमा बराबरी गोल गरेपछि मध्यान्तरसम्म खेल एक-एकको बराबरीमा टुंगिएको थियो।

मध्यान्तरपछि ५१ औँ मिनेटमा डेभिड फोर्लानले जमीनमा ठोक्काएर प्रहार गरेको बल गोलकिपरले अनुमानै गर्न नसक्ने गरी पोस्टभित्रको जाली चुमेपछि उरुग्वे २-१ ले अगाडि बढेको थियो। तर यो अग्रतालाई पाँच मिनेट मै मार्सेल जान्सेनले गोल गरी बराबरीमा ल्याए। निर्णायक गोल ८२ औँ मिनेटमा सामी खादिएराले गरे।

आजको खेलमा एक-एक गोल गरेका जर्मनीका मुलर र उरुग्वेका फोर्लान पाँच पाँच गोल गरी गोल्डन बुटको दौडमा सहभागी भएका छन्। पाँच गोल गर्ने अन्य खेलाडीमा नेदरल्यान्डसका वेस्ली स्नाइडर र स्पेनका डेभिड भिल्ला छन्। बढी गोल गर्नेले गोल्डन बुट पाउँछन्। एकभन्दा बढी खेलाडीले समान संख्यामा गोल गरे जुन खेलाडीले गोल गर्न बढी सघाएका छन्, उनले गोल्डन बुट पाउँछन्

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: