आज चैते दशैँ


काठमाडौँ, चैत्र १०। हिन्दु धर्मावलम्बीहरुले मनाउने चाडबाडहरु मध्येको एक महत्वपूर्ण पर्व चैते दशौ आज दुर्गा भगवतीको पूरा आराधाना गर्नुका साथै मिठा मिठा परिकारहरु खाएर मनाइदै छ। चैत्र शुक्ल अष्टमीका दिन मनाइने यो चाड दानवी शक्तिमाथि दैवी शत्तिको विजयको रुपमा शक्तिको स्वरुप दुर्गा भगवती पूजा आरधाना गरी मनाइने गरिन्छ।

उपत्यकाको गुहेह्वरी, दक्षिणकाली, शोभाभगवती, रक्तकाली, नक्साल भगवती, संकटा, मैतिदेवीलगायतका मन्दिरहरुमा श्रद्धालु भत्तजनहरुको घुइँचो लागेको छ भने उपत्यका बाहिरका दुर्गाको मन्दिरहरुमा पनि उत्तिकै घुइँचो लागेको छ। आजका दिन देवभागवत, कलिका पुराणलगायतका स्तात्र पाठ पनि गरिन्छ।आजको दिन अशोकको फूल खानाले रोगब्याध नाशहुने जनविश्वास पनि रहेको छ।

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: