बाह्र दिन भोकै बसेर छातिमा जमरा

२६ सेप्टेम्बर, ०९ । कञ्चनपुर झलारीका एक योगीले बाह्रदिनदेखि भोकै बसी छातिमा जमरा उमारेर सबैलाई चकित पारेका छन्। मुलुकमा दिगो शान्तिको कामना गर्दै घटस्थापनाको तीनदिनअघिदेखि निराहार बसेका ६० वर्षीय शिवनाथ योगीले गाउँकै शिव मन्दिरमा सुतेर छातिमा जमरा उमारेका हुन्।उनी बाह्रदिनदेखि सुतेको ठाउँबाट हलचल नगरी र पानीसमेत नखाई बसेका स्थानीयबासिन्दाले बताए। यसरी बस्दा पनि उनको स्वास्थ्यमा कुनै किसिमको प्रभाव नपरेको मन्दिरका पुजारी हरिलाल भट्टले बताए। समाधीमा बस्नुअघि स्थानीयबासिन्दाले साधुलाई उनकै कुटीबाट बाजागाजासहित पालकीमा बोकेर मन्दिर पुर्‍याएका थिए। नयाँ बन्ने संविधानमा नेपाललाई हिन्दु राष्ट्र घोषणा गर्नुपर्ने, गौरक्षा हुनुपर्ने, एकले अर्काको धर्म र संस्कृतिको सम्मान गर्नुपर्ने योगीको भनाइ रहेको छ। योगीको दर्शन गर्न यहाँ दैनिक चारसयको हाराहारीमा सर्वसाधारणको घुइँचो लाग्ने गरेको मन्दिरका कारिन्दा उद्धव भट्टले बताए ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: