एभेष्ट म्याराथनमा २९ वर्षीय फूर्वा तामाङ प्रथम

विश्वभरका १ सय २० जनाको सहभागिता रहेको एभरेष्ट म्याराथनमा २९ बर्षिय फूर्वा तामाङले ३ घण्टा ४० मिनेट ४७ सेकेन्डमा दूरी पार गरी जितेका छन्। तामाङ तेञ्जिङ्ग―हिलारी एभरेष्ट म्याराथनको गत बर्ष दीपकराज राईको पछि पर्दै उपविजेता रहेका थिए। यस बर्ष खुटामा लागेको चोटका कारण राईले सहभागिता जनाएनन्। ५ हजार ३ सय ६५ मिटर उचाईबाट सुरु हुने म्याराथन गरमाथाको आधार शिविरबाट सुरु हुने गर्दछ। ३ हजार ४ सय मिटर उचाईमा रहको नाम्चेबजारमा आएर टुंगिने म्याराथन तेन्जिङ्ग नोर्गे र एड्मण्ड हिलारीले सगरमाथामा पहिलो पाइला राखेको दिनलाई सगरमाथा दिवसका रुपमा मनाइँदै आएको अवसरमा हरेक बर्ष हुने गर्दछ।
हिमालयन एक्सपिडिसनले आयोजना गर्दै आएको म्याराथन आधार शिविरबाट सुरु भई गोरकसेप, लोबुचे, थुक्ला, डिग्बोचे, प्याङ्गबोचे, खुन्दे, स्याङबोचे हुँदै नाम्चे बजारमा टुंगिन्छ। गिनिज बुधमा नाम लेखाउन सफल नेपाल धावक हरिबहादुर रोकाय र १ सय १ दिनमा नेपालका ७५ जिल्ला दौडिएका धावक रामसुन्दर कार्कीले आधार शिविरबाट झण्डा हल्लाएर दौडको सुरुवात गरेका थिए।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: