बङलादेशमा आँधी बेहरीबाट एक सय जनाभन्दा बढीको मृत्यु

                आँधी बेहरीबाट बङलादेशमा एक सय जनाभन्दा बढीको मृत्यु भएको जनाइएको छ।बङलादेशको अन्नपात तथा प्रकोप व्यवस्थापन मन्त्रालयअन्तर्गतको उद्धार तथा नियन्त्रण केन्द्रका अधिकारी साइला फार्जानाले आज बोल्दै यही महिनाको पचीस तारिख उष्ण तटबन्धमा आएको आँधी बेहरीबाट बाँग्लादेशमा एक सय छ जनाको मृत्यु हुनुका साथै छ हजार चार सय जना घाइते भएको वताउनुभयो। उहाँका अनुसार, आँधी बेहरीवाट बाँग्लादेशको समुद्री क्षेत्रका दशभन्दा बढी जिल्लाका झण्डै अठ्तीस लाख मानिसहरु प्रभावित भएका छन्। हाल प्रभावित क्षेत्रका हजारौँ बासिन्दामा खाद्यान्न र शुद्ध खानेपानिको अभाव रहेको छ। बङलादेशको अन्नपात तथा प्रकोप व्यवस्थापन मन्त्रालयका अधिकारीका अनुसार, बाँग्लादेश सरकारले उद्धारका लागि एक करोड तेईस लाख टाका र दुई हजार पाँच टन चामल प्रदान गरेको छ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: