खस क्षेत्रीलाई आदिवासीको मान्यता दिनुपर्ने राजनीतिक दलहरुको माग

 

                नेकपा एमालेका नेता भीम रावलले जनसंख्या र जातजातीको आधारमा राज्यको पुनसंरचना हुँदा खस क्षेत्रीहरुको पनि अधिकार सुरक्षित गरिनुपर्ने माग गर्नुभएको छ। नयाँ बन्ने संविधानमा खस क्षेत्रीको अवस्था विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रममा नेता रावलले दलहरुले जातजातीका लागि मोर्चा बनाउन हुने, तर खस क्षेत्रीको कुरा उठाउँदा आलोचना खेप्नु पर्ने अवस्था रहेको बताउँदै जातिय पहिचानका लागि खस क्षेत्रीहरुले आन्दोलनबाटै हक स्थापित गर्नुपर्ने बताउनुभयो। नेपाली कांग्रेसका नेता डाक्टर प्रकाशशरण महतले खस क्षेत्रीहरुलाई राज्यको मुलधारमा स्थापित गर्न शिक्षामा जोड दिनुपर्ने बताउँदै खस क्षेत्रीहरुलाई राज्यले आदिवासीको रुपमा मान्यता दिनुपर्ने बताउनुभयो।  कार्यक्रममा खस क्षेत्रीमुलका विभिन्न पार्टीका सभाषदहरुले आ–आफ्ना धारणा राखेका थिए।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: