कालीकोटमा भोकमरी समस्या

 

कालीकोटमा भोकमरी समस्या
समुद्रपारि डट कम सम्वाददाता
 
११ मे, ०९ । लामो खडेरीका कारण उत्पादनमा ह्रास आएपछि कालीकोट जिल्लाका ग्रामीण इलाकामा भोकमरीको समस्या बढ्दै गएको छ ।
खडेरीका कारण हिउँदेबाली भित्र्याउन नपाएका गाउँघरका बासिन्दा बिहान बेलुकीको छाक टार्न समस्या परेपछि जिल्ला सदरमुकाम तथा स्थानीय जितेगडा बजारमा चामल लिनका महिलाहरू आफ्ना बालबालिकासहित आउने क्रम बढेको छ ।
बर्सेनि भोकमरीको सङ्कट आइपर्ने पलाता क्षेत्रका धौलागोह, खिन, राम्नाकोट, नानीकोट, थिर्पु, बदालकोटलगायतका गाविसमा यसवर्ष पनि खाद्यान्न सङ्कट आइपरेको स्थानीयवासीले बताएका लामो खडेरीका कारण उत्पादनमा ह्रास आएपछि कालीकोट जिल्लाका ग्रामीण इलाकामा भोकमरीको समस्या बढ्दै गएको खडेरीका कारण हिउँदेबाली भित्र्याउन नपाएका गाउँघरका बासिन्दा बिहान बेलुकीको छाक टार्न समस्या परेपछि जिल्ला सदरमुकाम तथा स्थानीय जितेगडा बजारमा चामल लिनका महिलाहरू आफ्ना बालबालिकासहित आउने क्रम बढेको छ ।

 

लामो खडेरीका कारण उत्पादनमा ह्रास आएपछि कालीकोट जिल्लाका ग्रामीण इलाकामा भोकमरीको समस्या बढ्दै गएको छ । खडेरीका कारण हिउँदेबाली भित्र्याउन नपाएका गाउँघरका बासिन्दा बिहान बेलुकीको छाक टार्न समस्या परेपछि जिल्ला सदरमुकाम तथा स्थानीय जितेगडा बजारमा चामल लिनका महिलाहरू आफ्ना बालबालिकासहित आउने क्रम बढेको छ । बर्सेनि भोकमरीको सङ्कट आइपर्ने पलाता क्षेत्रका धौलागोह, खिन, राम्नाकोट, नानीकोट, थिर्पु, बदालकोटलगायतका गाविसमा यसवर्ष पनि खाद्यान्न सङ्कट आइपरेको स्थानीयवासीले बताएका छन् ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: